« Tagasi

IV Peipsimaa orelifestival toimub 26.-30. juuni 2017!

IV Peipsimaa orelifestival paneb taaskord orelid hüüdma Peipsiranniku kihelkondade kirikutes. Kontserdid toimuvad peale jaanipäeva 26.-30. juuni Iisakus, Mustvees, Lohusuus, Tormas, Kodaveres, Räpinas ja sel aastal esimest korda ka Tartus Jaani kirikus ning Petseris.
 
Organistide lisaks tuleb esinema Soomest Lohja kiriku orkester Collegium Musicum Harri Kerko juhatusel, sopran Inka Kinnunen, mezzosopran Karin Salumäe, klarnetist Erle Kont ja viiuldaja Katrin Nachtigall. Organiste saab kuulda nii kodusest Eestist kui ka Sankt Peterburgist. Lohusuu kirikus esineb Göteborgis õppiv noor Eesti organist Arno Humal, Mustvees ja Kodaveres annavad kontserdi Soome Sibeliuse akadeemia kasvandikud, eesti organistid Elke Unt ja Ene Salumäe. Oreliduo särava koosseisu ja virtuoosse kavaga esinevad Sankt-Peterburgist pärit organistid Dina Ichina ja Denis Makhankov. Kontserdid on kõik kõrgetasemelised ja tänu kultuurkapitali ning kohalike omavalitsuste ning kirikute toetusele publikule tasuta, kes küll muusikaelamuse eest võiksid ühe selle festivali missioonina toetada kohalike väärtorelite säilimist ja korrashoidmist. Festivali info leiab festivali lehelt FB-st: https://www.facebook.com/peipsimaaorelifest/?fref=ts
 
Festivali programm:
26.6 kell 19 Räpina kirik 
Collegium Musicum Lohja (Soome).
Dirigent Harri Kerko, solist Inka Kinnunen
 
26.6 kell 19 Lohusuu kirik 
Arno Humal (orel), Erle Kont (klarnet)
 
27.6 kell 19 Tartu Jaani kirik
Collegium Musicum Lohja (Soome).
Dirigent Harri Kerko, solist Inka Kinnunen
 
27.6 kell 19 Mustvee kirik 
Ene Salumäe (orel), Karin Salumäe (alt)
 
28.6 kell 19 Torma kirik 
Dina Ichina ja Denis Makhankov (Sankt-Peterburg)
 
29.6 kell 19 Iisaku kirik  
Dina Ichina ja Denis Makhankov (Sankt-Peterburg)
 
30.6 kell 19 Kodavere kirik
Katrin Nachtigall (viiul), Elke Unt (orel)
 
30.6 kell 19 Petseri kirik
Olga Zhukova (orel, Šveits)
 
IV Peipsimaa orelifestival toimub 26.-30. juuni 2017!
 
Esimest korda toimuvad festivali raames kontserdid Petseris (Venemaal) ja Tartus. Esinejaid on tulemas nii Soomest, Sankt-Peterburgist, kodusest Eestist kui ka Šveitsist!
 
Kontserdid toimuvad Peipsimaa kaunites kirikutes, kus on säilinud ja korrastatud unikaalsed orelid. Kontserdid on publikule tasuta. Vabatahtlik annetus kauni muusika elamuse eest on oodatud ja soovitatav teha kogudustele orelite korrashoiu heaks.
 
Festivali toetab Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital, Tartu-, Põlva-, Jõgeva- ja Ida-Virumaa ekspertgrupid ning omavalitsused.
 
Festivali korraldab Hugo Lepnurme Muusikaühing, kunstiline juht on organist Elke Unt