Peipsi pealinnas Mustvees avatakse uhke reisisadam

18.detsembril 2014 a. kell 13.00 avatakse Peipsi pealinnas, Mustvee reisisadama hoone. Avamisele saabuvad piiriülese programmi Est-Lat-Rus koostööpartnerid Lätist ja Venemaalt, Eesti Vabariigi Valitsuse ja Riigikogu liikmed, neid võtavad vastu  Mustvee linnapea Max Kaur ja Mustvee linnavolikogu esimees Riina Pajula.
2013. aastal alustati Peipsi pealinnas Mustvees uue reisisadama ehitust. 2014 aasta lõpuks kerkis uus, moodsa arhitektuuriga sadamahoone ning sai remonditud põhjakai, ehitati uus paadisadam. Uus paadisild on 168 meetrit pikk ning selle ääres on randumisruumi ligi kolmekümnele laevale. Uude kahekorruselisse sadamahoonesse on Mustvee linnavalitsus mõelnud ruumid nii sadama kaptenile kui keskkonnainspektsioonile.
Mustvee Sadama ehitus läks maksma ligikaudu 1,1 miljonit eurot. Sellest veidi üle miljoni euro tuli Eesti-Läti-Vene piiriülesest koostööprogrammist «Majanduslikult jätkusuutlik ja keskkonnasäästlik Peipsi järve piirkond». Omaosaluseks vajalik summa oli Mustveel hangitud laenuna. Samal ajal rajatakse paadisadamat ka Tartusse ning Kallastele kerkib laevaremondidokk.

Mustvee reisisadamas on laevaliiklus toiminud nii tsaariajal kui esimese Eesti Vabariigi ajal. Nõukogude ajal seisid Mustvees ka tiiburlaevad.